Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu
Úvodní stránka Vše o víně

Vše o víně

Vánoce a konec roku za dveřmi...

14.11.2018

Vánoce a konec roku za dveřmi...

V listopadu už jsou předvánoční přípravy v plném proudu a proto jsme pro své zákazníky přivezli z vinařství Vignerons catalans elegantní dřevěné dárkové boxy. V naší nabídce naleznete dva druhy těchto boxů.

Sklenice na víno

12.11.2018

Sklenice na víno

Stejně jako mnoho jiných nápojů, i víno se podává ve sklenicích, které jsou k jeho podávání přesně určené. Přestože všichni víme, jak sklenice na víno vypadají, jejich výběr je důležitý a má svá pravidla. Volba špatné sklenice může znehodnotit celou degustaci.

Historie vína

25.10.2018

Historie vína

Víno je nápoj starý skoro jako lidstvo samo. Pravděpodobně už někdy před 6000 lety nechávaly první národy kvasit hrozny a jiné plody, aby z nich dostaly lahodný mok. Vinná réva, olivy a fíky se tak staly jedněmi z prvních pěstovaných plodin.

Jaké víno k čemu podávat

25.10.2018

Jaké víno k čemu podávat

Pokud si zvolíme víno jako nápoj, který bude doprovázet naši tabuli, ať už se jedná o slavnostní hostinu, romantickou večeři, nebo prostý oběd, měli bychom se zamyslet nad výběrem vína k našemu menu. Pokud vše správně sladíme, budeme mít z jídla i pití dvojnásobně potěšení.

Šampaňské  a jeho vznik

25.10.2018

Šampaňské a jeho vznik

O vzniku tohoto nápoje panují legendy. Tento perlivý poklad ze severní Francie je přítomný na všech oslavách a významných událostech. Jedna z pověstí, kterou je šampaňské opředeno, připisuje zásluhy za jeho vznik Domu Pérignonovi.

Pořadí vín při degustaci

25.10.2018

Pořadí vín při degustaci

Degustace není jen obyčejným ochutnáváním vzorků vína, ale také společenskou událostí a především radostí a požitkem.

Víno a jídlo

25.10.2018

Víno a jídlo

Gurmáni, gurmeti, požitkáři, zkrátka lidé, kteří rádi spojí dobré jídlo s pitím a užívají si radostí života. Spojení vína a kuchyně je neodmyslitelné už od dob antiky. Posílilo se ještě za časů renesance a dnes si již neumíme stolování bez dobrého vína ani představit.

Typy lahví na víno

25.10.2018

Typy lahví na víno

Protože víno je živý produkt, lehce podléhá zkáze. Musíme ho tedy správně skladovat a k jeho konzervaci nám slouží právě lahev.

Vývrtky a otevírání vína

25.10.2018

Vývrtky a otevírání vína

Není lepší pocit, než si koupit dobré víno, a těšit se, až si ho doma nalijeme do sklenice a v klidu vychutnáme.