Vignerons catalans

Úvodní stránka / Vignerons catalans

Kooperativní sklep "Vignerons catalans", jenž má sídlo ve městě Perpignan bylo založeno v roce 1964 a  patří mezí přední kooperativní sklepy ve Francii. Jedná se o velmi dynamické a rychle se rozvíjející vinařství na francouzskén trhu. Sdružuje celkem 2500 menších vinařů a hospodaří více než 10 600 hektarů vinic.
Produkuje asi 50% veškeré produkce z oblasti Roussillon, která je vytyčena z jihu Středozemním mořem, lemována oblastí Corbieres na severozápadě a Pyrenejemi na jihozápadě. Roční produkce se pohybuje kolem 350 000 hl vína. V nabídce najdete širokou škálu vín od lehčích, svěžích vín po plná a velká vína vysoké kvality. 

Chardonnay Quatre Saisons

Fleur de Schistes

Tautavel

Kar Magna

Báječné bílé víno odrůdy Chardonnay vynikající nejen k plodům moře ,ale taktéž jako aperitiv. Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Vynikající červené vyzrálé víno z oblasti Tautavel, která je spojená s prehistorickou dobou a předkem člověka. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso.
DETAIL 152 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cotes du Roussillon villages Elevation

Croix Milhas Rivesaltes Ambré

Maury «Cuvée M»

Domaine l’Hermitage de Broche

Báječné nové víno z vinařství Vignerons Catalans ze starých vinic z oblasti Roussillon. Pět let staré víno z oblasti Roussillon vyniká intenzivní chutí a zajímavou jantarovou barvou. Vítěz našeho degustačního testu s osobností reprezentující vinice oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce.
DETAIL 243 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 246 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH)

Château Ponteilla

Haute Coutume

Paulette rosé

Château Montner Schistes Vieilles Vignes

Červené víno z vinařství Vignerons Catalans obdrželo stříbrnou medaili v Bruselu v roce 2016. Elegantní červené víno z vinařství Vignerons Catalans, které obdrželo zlatou medaili v roce 2017. Krásné a svěží růžové víno z apelace Côtes du Roussillon v elegantní satinované láhvi s trendy etiketou. Krasné a chuťově bohaté červené víno se zlatou medailí ze soutěže vín v Macon v roce 2018.
DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 265 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 154 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 255 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cuvée 1964 Sauvignon

Mas Saint Pierre Muscat Moeleux

Mas Saint Pierre Viognier

Bílé víno pocházející z těch nejlepších hroznů vinic v oblasti Languedoc s nazelenalou barvou. Polosuché jemné bílé víno z oblasti Roussilonu, výborně se hodící k exotickým jídlům a kozímu sýru. Francouzská bílá odrůda Viognier se bude výborně párovat s risottem , chřestem, sushi a mušlemi.
DETAIL 140 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 172 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH)