Syrah

Úvodní stránka / Syrah

Syrah, anglicky Shiraz nebo také Hermitage či Candive.

Jedná se o odrůdu používanou k výrobě červeného vína. Jde o klasickou odrůdu pěstovanou po staletí v jižní Francii v oblasti Rhôny. Původem pochází z oblasti Širaz (nyní Irán), kde se začala objevuje již cca 600 let př. n.l. Nyní se nachází hlavně ve Francii a v oblastech Jižní Afriky, Austrálie a USA. V oblasti Rhôny se pěstuje v apelacích Hermitage, Cornas, Saint Joseph, Côte Rôtie, Côtes de Rhône a je také charakteristická pro vína z Châteauneuf-du-Pape, Gigodas či Vacqueyras. Odrůda je bohatá na třísloviny, je pro ni typická dlouhá a bohatá chuť.  Vína na této odrůdě založená jsou vhodná k dlouhodobému uskladnění. 

Charakteristiky vína:

Vína založená na Syrahu mívají intenzivní tmavě červenou barvu. Jsou bohaté kořenité chuti s akcenty pepře a typickou tříslovinou. 

Vinsobres Cru Grenat

Côtes du Rhône JQ

Ventoux JQ

Cuvée Eurythmie

Intenzivní červené víno od vinařů z La Vinsobraise vyhrálo zlatou medaili v Orange v roce 2010. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní zralých ostružin a chutí hedvábných tříslovin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. Toto víno rudé barvy z Domaine de la Barthe je jedinečným spojením Merlotu a Syrahu.
DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 242 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cuvée Métamorphose

Côtes du Rhône rouge

Ventoux 1912

Dom Balaguère

Jedno z nejoblíbenějších a nejprodávanějších červených vín se zlatou medailí z Lyonu roku 2012. V tomto víně se snoubí Grenache a Syrah a vytvářejí vyváženou chuť s vůní červených plodů. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere. Víno z apelace Côtes du Ventoux se zlatou medailí z Paříže, ve výběru vinného průvodce HACHETTE 2010
DETAIL 242 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 143 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH)

Saint Marc Ventoux

Les Pierres du Vallat

Syrah

Symphonie des cinq sens

Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice. Červené víno výrazné chuti z nejvyšší apelace Cru du C​ôtes du Rhône Gigondas. Červené odrůdové víno rubínové barvy s modrými odlesky a intenzivní vůní středozemního koření. Vrcholné víno "Symfonie pěti smyslů" z vinařství Domaine de la Barthe krásné hluboké barvy.
DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 204 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 358 Kč(cena vč. 21% DPH)

Croix de la Jardine

Saint Marc Ventoux Magnum 1,5 l

Vinsobres Cru Diamant noir

La Delphinale CDR

Červené víno apelace Côtes du Rhône pocházející z vinic na úpatí "obra Provence" Mont Ventoux. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v provedení Magnum 1,5 litru. Toto znamenité červené víno obdrželo zlatou medaili na výstavě v Paříži v roce 2014. Vyvážené červené víno, výborný společník především k masitým pokrmům nebo sýrům.
DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 531 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 254 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 171 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cuvée Sénéchal

QEF VDP Famille Quiot

Le Terroir Ventoux

Fleur de Schistes

Máte-li rádi jemné a strukturované červené víno s vůní ovocného džemu, budete nadšeni. Příjemné červené víno pro každodenní konzumaci s aroma červeného ovoce a ostružin. Červené víno s plnou chutí švestek a černého rybízu s jemnými tóny lékořice z oblasti Ventoux. Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách.
DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 136 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH)

Tautavel

Kar Magna

Vieilles Vignes CDR Comte de Lauze

Plan de Dieu CDR villages

Vynikající červené vyzrálé víno z oblasti Tautavel, která je spojená s prehistorickou dobou a předkem člověka. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso. Červené víno z vinařství Saint Marc Caromb s vůní zralého černého ovoce a květinovými tóny. Víno fialovo červené barvy Vás okouzlí bohatou vůní červeného ovoce a koření a svou sametovou chutí.
DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 210 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 259 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cotes du Roussillon villages Elevation

Domaine l’Hermitage de Broche

Vinsobres Cru Emeraude

Château Ponteilla

Báječné nové víno z vinařství Vignerons Catalans ze starých vinic z oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce. Toto výrazné červené víno harmonické chuti obdrželo zlatou medaili v Paříži v roce 2008. Červené víno z vinařství Vignerons Catalans obdrželo stříbrnou medaili v Bruselu v roce 2016.
DETAIL 243 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 298 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH)

Haute Coutume

Cairanne Côtes du Rhône Villages

Les Seigneurs de Montrevel Gigondas

Seigneur de Montrevel Châteauneuf du Pape

Elegantní červené víno z vinařství Vignerons Catalans, které obdrželo zlatou medaili v roce 2017. Kvalitní červené víno, které získalo úspěch ve francouzském vinařském průvodci Guide Hachette. Červené víno z vinařství Rhône Rive Gauche zaujme svou purpurovou barvou a jemnou ovocnou chutí. Noblesní červené víno Châteauneuf du Pape, jehož výroba má již dlouholetou tradici.
DETAIL 265 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 288 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 634 Kč(cena vč. 21% DPH)

Terre de Jadis CDR BIO

Allégresse

Vinsobres Cru Therapius

Le Chevrier des Fourques rouge

Originální červené BIO víno s chutí červeného rybízu z oblíbeného vinařství La Vinsobraise. Krásný Syrah z 25 let starých vinic bude vaším ideálním průvodce k hovězímu nebo divočině. Vrcholné víno z vinařství La Vinsobraise z třicet let starých vinic zrající osm měsíců v dubových sudech. Krásné ovocné víno, které získalo zlatou medaili na mezinárodní soutěži vín v Lyonu v roce 2016
DETAIL 191 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 358 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 478 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 273 Kč(cena vč. 21% DPH)

Paulette rosé

Château Montner Schistes Vieilles Vignes

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux rouge

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux rosé

Krásné a svěží růžové víno z apelace Côtes du Roussillon v elegantní satinované láhvi s trendy etiketou. Krasné a chuťově bohaté červené víno se zlatou medailí ze soutěže vín v Macon v roce 2018. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny a s jemnou vůní lékořice. Příjemné svěží růžové víno z apelace Ventoux s vůní nektarinek a minerálními tóny.
DETAIL 154 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 255 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH)

Le Chêne Noir Cote du Rhône Villages

Racines du Ciel Ventoux

Tato vína pocházejí z vinice, která se nachází poblíž města Cairanne, s výhledem na Dentelles de Montmirail a Mont Ventoux.
DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 230 Kč(cena vč. 21% DPH)