Syrah

Úvodní stránka / Syrah

Syrah, anglicky Shiraz nebo také Hermitage či Candive.

Jedná se o odrůdu používanou k výrobě červeného vína. Jde o klasickou odrůdu pěstovanou po staletí v jižní Francii v oblasti Rhôny. Původem pochází z oblasti Širaz (nyní Irán), kde se začala objevuje již cca 600 let př. n.l. Nyní se nachází hlavně ve Francii a v oblastech Jižní Afriky, Austrálie a USA. V oblasti Rhôny se pěstuje v apelacích Hermitage, Cornas, Saint Joseph, Côte Rôtie, Côtes de Rhône a je také charakteristická pro vína z Châteauneuf-du-Pape, Gigodas či Vacqueyras. Odrůda je bohatá na třísloviny, je pro ni typická dlouhá a bohatá chuť.  Vína na této odrůdě založená jsou vhodná k dlouhodobému uskladnění. 

Charakteristiky vína:

Vína založená na Syrahu mívají intenzivní tmavě červenou barvu. Jsou bohaté kořenité chuti s akcenty pepře a typickou tříslovinou. 

Vinsobres Cru Grenat

Côtes du Rhône JQ

Ventoux JQ

Cuvée Eurythmie

Intenzivní červené víno od vinařů z La Vinsobraise vyhrálo zlatou medaili v Orange v roce 2010. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní zralých ostružin a chutí hedvábných tříslovin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. Toto víno rudé barvy z Domaine de la Barthe je jedinečným spojením Merlotu a Syrahu.
DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 242 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cuvée Métamorphose

Côtes du Rhône rouge

Ventoux 1912

Dom Balaguère

Jedno z nejoblíbenějších a nejprodávanějších červených vín se zlatou medailí z Lyonu roku 2012. V tomto víně se snoubí Grenache a Syrah a vytvářejí vyváženou chuť s vůní červených plodů. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere. Víno z apelace Côtes du Ventoux se zlatou medailí z Paříže, ve výběru vinného průvodce HACHETTE 2010
DETAIL 242 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 143 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH)

Ventoux Sélection

Saint Marc Ventoux

Les Pierres du Vallat

Syrah

Červené víno rubínové barvy z apelace Côtes du Ventoux je ideální k červeným masům. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice. Červené víno výrazné chuti z nejvyšší apelace Cru du C​ôtes du Rhône Gigondas. Červené odrůdové víno rubínové barvy s modrými odlesky a intenzivní vůní středozemního koření.
DETAIL 134 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 204 Kč(cena vč. 21% DPH)

Symphonie des cinq sens

Croix de la Jardine

Saint Marc Ventoux Magnum 1,5 l

Vinsobres Cru Diamant noir

Vrcholné víno "Symfonie pěti smyslů" z vinařství Domaine de la Barthe krásné hluboké barvy. Červené víno apelace Côtes du Rhône pocházející z vinic na úpatí "obra Provence" Mont Ventoux. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v provedení Magnum 1,5 litru. Toto znamenité červené víno obdrželo zlatou medaili na výstavě v Paříži v roce 2014.
DETAIL 358 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 531 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 254 Kč(cena vč. 21% DPH)

La Delphinale CDR

Cuvée Sénéchal

QEF VDP Famille Quiot

Le Terroir Ventoux

Vyvážené červené víno, výborný společník především k masitým pokrmům nebo sýrům. Máte-li rádi jemné a strukturované červené víno s vůní ovocného džemu, budete nadšeni. Příjemné červené víno pro každodenní konzumaci s aroma červeného ovoce a ostružin. Červené víno s plnou chutí švestek a černého rybízu s jemnými tóny lékořice z oblasti Ventoux.
DETAIL 171 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 136 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH)

Fleur de Schistes

Tautavel

Kar Magna

Vieilles Vignes CDR Comte de Lauze

Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Vynikající červené vyzrálé víno z oblasti Tautavel, která je spojená s prehistorickou dobou a předkem člověka. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso. Červené víno z vinařství Saint Marc Caromb s vůní zralého černého ovoce a květinovými tóny.
DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 210 Kč(cena vč. 21% DPH)

Plan de Dieu CDR villages

Cotes du Roussillon villages Elevation

Cuvée Plaisir CDR Bio

CDR Villages Plan de Dieu Haute Segure

Víno fialovo červené barvy Vás okouzlí bohatou vůní červeného ovoce a koření a svou sametovou chutí. Báječné nové víno z vinařství Vignerons Catalans ze starých vinic z oblasti Roussillon. Nové BIO víno z malého vinařství Julien de l'Embisque s chutí červených bobulí. Vynikající typické červené víno z údolí Rhony s velmi elegantními taniny a z 30 let staré vinice.
DETAIL 259 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 243 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 252 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH)

Domaine l’Hermitage de Broche

Vinsobres Cru Emeraude

Château Ponteilla

Haute Coutume

Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce. Toto výrazné červené víno harmonické chuti obdrželo zlatou medaili v Paříži v roce 2008. Červené víno z vinařství Vignerons Catalans obdrželo stříbrnou medaili v Bruselu v roce 2016. Elegantní červené víno z vinařství Vignerons Catalans, které obdrželo zlatou medaili v roce 2017.
DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 298 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 265 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cairanne Côtes du Rhône Villages

Les Seigneurs de Montrevel Gigondas

Seigneur de Montrevel Châteauneuf du Pape

Terre de Jadis CDR BIO

Kvalitní červené víno, které získalo úspěch ve francouzském vinařském průvodci Guide Hachette. Červené víno z vinařství Rhône Rive Gauche zaujme svou purpurovou barvou a jemnou ovocnou chutí. Noblesní červené víno Châteauneuf du Pape, jehož výroba má již dlouholetou tradici. Originální červené BIO víno s chutí červeného rybízu z oblíbeného vinařství La Vinsobraise.
DETAIL 288 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 634 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 191 Kč(cena vč. 21% DPH)

Allégresse

Vinsobres Cru Therapius

Le Chevrier des Fourques rouge

Ventoux BIB rosé 3l

Krásný Syrah z 25 let starých vinic bude vaším ideálním průvodce k hovězímu nebo divočině. Vrcholné víno z vinařství La Vinsobraise z třicet let starých vinic zrající osm měsíců v dubových sudech. Krásné ovocné víno, které získalo zlatou medaili na mezinárodní soutěži vín v Lyonu v roce 2016 Skvělý společník pro vaše párty, pikniky nebo grilování. 4 láhve 0,75l v jednom balení.
DETAIL 358 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 478 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 273 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 474 Kč(cena vč. 21% DPH)

Dárkový dřevěný box Domaines & Chateaux

Elegantní dřevěném balení obsahuje ty nejlepší červená vína z apelace Côtes du Roussillon Villages
DETAIL 979 Kč(cena vč. 21% DPH)