Ryzlink

Úvodní stránka / Ryzlink

Ryzlink – dále též známá jako Riesling, Reno, Rizling, Roessling, ..

Tato odrůda pochází původem z Německa, konkrétně z údolí řeky Rýn. V roce 2004 byl ryzlink pěstován na zhruba 48 700 hektarech půdy, což jej zařadilo až na dvacáté místo světově nejvíce pěstovaných vinných odrůd. V žebříčku kvality vín je však společně s odrůdami Chardonnay a Sauvignon považován za to vůbec nejlepší. Vína této odrůdy bývají silně determinována lokalitou, ve které jsou hrozny pěstovány.  

Charakteristika vína:

Vína vyráběná z této odrůdy bývají aromatická, s bohatou vůni květin a výraznější kyselinkou. Odrůda je nejčastěji používána pro výrobu suchých, polosuchých nebo šumivých bílých vín. Zřídka kdy bývá řazena do směsí a pouze výjimečně zraje s dubových sudech. Typická vína  této odrůdy bývají světle zelenožlutá se zlatavými tóny. Vůně se výrazně liší dle oblasti původu vína i dle jednotlivých ročníků, ve škále od ovocných plodů přes květiny až po minerální či kouřové aspekty. 

Riesling Medaile 2015

Riesling Tradition Alsace

Bílé víno s vůní po akátech a citrusech oceněné zlatou medailí ze soutěže v Paříži v roce 2016. Bílé suché víno z nejjižnější vinice Alsaska s vůní bílých květů a citrusů, bohaté a čerstvé v chuti.
DETAIL 271 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 255 Kč(cena vč. 21% DPH)