Muškát

Úvodní stránka / Muškát

Muškát - francouzsky Muscat

Muškát je pojem zahrnující přes dvě stovky odrůd, jejichž hrozny mají aroma Muškátu. Charakteristické aroma s názvem "Muškát" pochází z přírodních látek zvaných "terpeny". Ve středozemní francouzské oblasti existuje několik druhů přírodních sladkých vín s apelací AOC jako například Muscat de Beaumes-de-Venise, Muscat du Cap Corse, Muscat Frontignan, Muscat de Lunel a další. Barva hroznů se může pohybovat  v závilslosti na odrůdě od bílé přes žlutou až po téměř černou.

Charakteristika vína:

Prosazuje se medová vůně květů a exotického ovoce s velkou vytrvalostí na patře. Sladké víno ​​je vhodné pít chlazené mezi 6 a 8 °C. Obvykle je velmi vhodné jako aperitiv a může doprovázet tzv. foie gras , teriny nebo jiné uzenářské výrobky (drůbež, jehněčí), měkké sýry (včetně čerstvého kozího), buchty, zákusky a ovoce jako meloun canteloup, "melon de Provence" či "melon de Cavaillon".

Tresor de Montrevel Muscat Blanc Beaumes de Venise

Petit Grain des Balmes Muscat Moelleux

Perle de Muscat

Croix Milhas Rivesaltes Ambré

Slavný Muscat z Beaumes de Venise, který se pěstuje na jižním svahu masivu Dentelles de Montmirail. Polosladký Muškát s aromatickou výraznou květinovou vůní vhodný jako aperitiv. Bílý muškát s velmi jemnými bublinkami bude ozdobou každé vaší oslavy nebo setkání přátel. Pět let staré víno z oblasti Roussillon vyniká intenzivní chutí a zajímavou jantarovou barvou.
DETAIL 384 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 177 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 279 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH)