Mourverdre

Úvodní stránka / Mourverdre

Mourvèdre -  známý také jako Mataró nebo Monastrell

Mourvèdre má pravděpodobně španělský původ, nicméně jeho přesnou historii je obtížné určit. Pěstuje  se v mnoha oblastech po celém světě, především pak v údolí Rhôny a oblasti Provence ve Francii, ve španělské Valencii, Kalifornii či Austrálii. Odrůda může být poměrně náročná na pěstování, jelikož se jí daří v teplém podnebí s dostatečným množstvím vody. Navíc má tendenci dozrávat velmi pozdě. Odrůda je také známá pro svou náchylnost k mnohým chorobám. 

Charakteristika vína:

Mourvèdre má tendenci produkovat tříslová vína, které mívají vysoký obsah alkoholu. Styl vína vyrobeného z hroznů se značně liší podle místa výroby. Vína jsou velmi aromatická s intenzivní ovocnou příchutí a tóny ostružin.  Má potenciál k výrobě hluboce barevných vín s bohatou tříslovinou a významným obsahem alkoholu. Mourvèdre je jednou ze třinácti odrůd registrovaných (tedy odrůd, které mohou být použity) v Châteauneuf-du-Pape.

Châteauneuf du Pape

Cairanne JQ

Côtes du Rhône JQ

Gigondas La Proba

Châteauneuf du Pape Nova Roma z kooperativního vinařství v Bedoinu s jemnými taniny. Báječné červené víno světle rubínové barvy s výrazným, ale jemným aroma třešní a malin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní zralých ostružin a chutí hedvábných tříslovin. Toto vynikající víno granátové barvy skvěle doplní všechny pokrmy z červeného masa.
DETAIL 545 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 278 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH)

Les Pierres du Vallat

Domaine l’Hermitage de Broche

Červené víno výrazné chuti z nejvyšší apelace Cru du C​ôtes du Rhône Gigondas. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce.
DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH)