Merlot

Úvodní stránka / Merlot

Merlot -  známý také jako Bégney, Bigney, Crabutet, Merlau...
 
Pochází patrně z francouzského regionu Bordeaux, kde vznikla spontánním křížením odrůd Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc. Tvoří páteř vín regionu hlavně v oblasti St. Émilion a Pomerol. Odrůda je výborným doplňkem do směsí s Cabernet Sauvignon pro svou plnost a měkkost, kterou mírní agresivní třísloviny CS a urychluje jeho zrání. Odrůda vyžaduje ty nejteplejší polohy a výhradně svahovité pozemky.
 
Charakteristika vína:
 
Víno se lehce pije, pro svou hebkost a vláčnost je oblíbeno u konzumentů, kteří nevyhledávají tříslovitá červená vína pro složitost chuťových vjemů. Merlot má jemnou vůni s tóny přezrálého černého rybízu. V chuti je patrný nízký obsah kyselin, plnost, hebkost, vláčnost, dlouhé doznívání. Ve vůni a chuti můžeme hledat černé třešně, švestky, fíky či růže, po delším ležení na láhvi se objevují tóny tabáku, lanýžů, kávy či čokolády. Odrůda je vhodná k výrobě barrique vín i k dlouhodobému zrání v láhvi.

Cuvée Eurythmie

Cepage Merlot

Villa Montcabrier 2014

Toto víno rudé barvy z Domaine de la Barthe je jedinečným spojením Merlotu a Syrahu. Červené víno intenzivní barvy z La Vinsobraise se stejně designovanou lahví jako jejich Chardonnay. Příjemné mladé červené víno z oblasti Bordeaux, které se výborně hodí ke zralým sýrům.
DETAIL 242 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 176 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH)