Grenache

Úvodní stránka / Grenache

Grenache nebo Garnacha
 
Tato odrůda je jednou z nejrozšířenějších odrůd červeného vína na světě. Dozrává později a tudíž potřebuje horké a suché podmínky jaké jsou ve Španělsku, na Sardinii, na jihu Francie či v kalifornském San Joaquin Valley. Vína vyráběná z odrůdy Grenache bývají pro nedostatek kyselin, tříslovin a barviv obvykle ve směsi s dalšími odrůdami. Grenache je však dominantní odrůdou ve většině vín jižní Rhône, a to zejména v Châteauneuf-du-Pape, kde je obvykle zastoupena více než 80 % ve směsi.
 
Charakteristika vína: 
 
Chuť je pikantní, jemná na patře, s relativně vysokým obsahem alkoholu. Charakteristické aroma Grenache má stopy malin a jahod s jemným bílým pepřem. Jako součást kupáží je odrůda ceněna pro přidané tělo a ovocnost, bez taninů. Vína Grenache mají sklon k oxidaci a obecně nejsou vhodná pro dlouhodobé stárnutí. Nicméně při produkci hustého a koncentrovaného vína může být archivace vhodná i na dvě až tři desetiletí.

Châteauneuf du Pape

Côtes du Rhône rosé

Vinsobres Cru Grenat

Cairanne JQ

Châteauneuf du Pape Nova Roma z kooperativního vinařství v Bedoinu s jemnými taniny. Báječné růžové vhodné pro letní grilování s vůní červeného ovoce a třpytivou růžovou barvou. Intenzivní červené víno od vinařů z La Vinsobraise vyhrálo zlatou medaili v Orange v roce 2010. Báječné červené víno světle rubínové barvy s výrazným, ale jemným aroma třešní a malin.
DETAIL 545 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 158 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 278 Kč(cena vč. 21% DPH)

Côtes du Rhône JQ

Ventoux JQ

Côtes du Rhône rouge

Ventoux 1912

Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní zralých ostružin a chutí hedvábných tříslovin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. V tomto víně se snoubí Grenache a Syrah a vytvářejí vyváženou chuť s vůní červených plodů. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere.
DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 143 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH)

Dom Balaguère

Gigondas La Proba

Ventoux Sélection

Saint Marc Ventoux

Víno z apelace Côtes du Ventoux se zlatou medailí z Paříže, ve výběru vinného průvodce HACHETTE 2010 Toto vynikající víno granátové barvy skvěle doplní všechny pokrmy z červeného masa. Červené víno rubínové barvy z apelace Côtes du Ventoux je ideální k červeným masům. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice.
DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 134 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH)

Les Pierres du Vallat

Croix de la Jardine

Côtes du Rhône blanc

Vinsobres Cru Diamant noir

Červené víno výrazné chuti z nejvyšší apelace Cru du C​ôtes du Rhône Gigondas. Červené víno apelace Côtes du Rhône pocházející z vinic na úpatí "obra Provence" Mont Ventoux. Bílé víno s elegantní aromatickou vůní, které dominují tóny bílých květů, meruňky a broskve. Toto znamenité červené víno obdrželo zlatou medaili na výstavě v Paříži v roce 2014.
DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 254 Kč(cena vč. 21% DPH)

La Delphinale CDR

Cuvée Sénéchal

Le Terroir Ventoux

Dárkové balení Saint Marc Magnum 1,5l

Vyvážené červené víno, výborný společník především k masitým pokrmům nebo sýrům. Máte-li rádi jemné a strukturované červené víno s vůní ovocného džemu, budete nadšeni. Červené víno s plnou chutí švestek a černého rybízu s jemnými tóny lékořice z oblasti Ventoux. Elegantní červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v dárkovém balení 1,5 litru.
DETAIL 164 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 490 Kč(cena vč. 21% DPH)

Fleur de Schistes

Tautavel

Kar Magna

Vieilles Vignes CDR Comte de Lauze

Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Vynikající červené vyzrálé víno z oblasti Tautavel, která je spojená s prehistorickou dobou a předkem člověka. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso. Červené víno z vinařství Saint Marc Caromb s vůní zralého černého ovoce a květinovými tóny.
DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 210 Kč(cena vč. 21% DPH)

Plan de Dieu CDR villages

Cotes du Roussillon villages Elevation

Cru Beaumes de Venise Dom Venitia

CDR Villages Plan de Dieu Haute Segure

Víno fialovo červené barvy Vás okouzlí bohatou vůní červeného ovoce a koření a svou sametovou chutí. Báječné nové víno z vinařství Vignerons Catalans ze starých vinic z oblasti Roussillon. Vynikající a delikátní červené víno s chutí černého ovoce a s měkkými a jemnými taniny. Vynikající typické červené víno z údolí Rhony s velmi elegantními taniny a z 30 let staré vinice.
DETAIL 259 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 243 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 284 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH)

Croix Milhas Rivesaltes Ambré

Maury «Cuvée M»

Domaine l’Hermitage de Broche

Pět let staré víno z oblasti Roussillon vyniká intenzivní chutí a zajímavou jantarovou barvou. Vítěz našeho degustačního testu s osobností reprezentující vinice oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce.
DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 246 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH)