Grenache

Úvodní stránka / Grenache

Grenache nebo Garnacha
 
Tato odrůda je jednou z nejrozšířenějších odrůd červeného vína na světě. Dozrává později a tudíž potřebuje horké a suché podmínky jaké jsou ve Španělsku, na Sardinii, na jihu Francie či v kalifornském San Joaquin Valley. Vína vyráběná z odrůdy Grenache bývají pro nedostatek kyselin, tříslovin a barviv obvykle ve směsi s dalšími odrůdami. Grenache je však dominantní odrůdou ve většině vín jižní Rhône, a to zejména v Châteauneuf-du-Pape, kde je obvykle zastoupena více než 80 % ve směsi.
 
Charakteristika vína: 
 
Chuť je pikantní, jemná na patře, s relativně vysokým obsahem alkoholu. Charakteristické aroma Grenache má stopy malin a jahod s jemným bílým pepřem. Jako součást kupáží je odrůda ceněna pro přidané tělo a ovocnost, bez taninů. Vína Grenache mají sklon k oxidaci a obecně nejsou vhodná pro dlouhodobé stárnutí. Nicméně při produkci hustého a koncentrovaného vína může být archivace vhodná i na dvě až tři desetiletí.

Côtes du Rhône rosé

Vinsobres Cru Grenat

Côtes du Rhône JQ

Ventoux JQ

Báječné růžové vhodné pro letní grilování s vůní červeného ovoce a třpytivou růžovou barvou. Intenzivní červené víno od vinařů z La Vinsobraise vyhrálo zlatou medaili v Orange v roce 2010. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní zralých ostružin a chutí hedvábných tříslovin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami.
DETAIL 158 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cuvée Métamorphose

Côtes du Rhône rouge

Ventoux 1912

Dom Balaguère

Jedno z nejoblíbenějších a nejprodávanějších červených vín se zlatou medailí z Lyonu roku 2012. V tomto víně se snoubí Grenache a Syrah a vytvářejí vyváženou chuť s vůní červených plodů. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere. Víno z apelace Côtes du Ventoux se zlatou medailí z Paříže, ve výběru vinného průvodce HACHETTE 2010
DETAIL 242 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 143 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH)

Saint Marc Ventoux

Les Pierres du Vallat

Croix de la Jardine

Saint Marc Ventoux Magnum 1,5 l

Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice. Červené víno výrazné chuti z nejvyšší apelace Cru du C​ôtes du Rhône Gigondas. Červené víno apelace Côtes du Rhône pocházející z vinic na úpatí "obra Provence" Mont Ventoux. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v provedení Magnum 1,5 litru.
DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 531 Kč(cena vč. 21% DPH)

Côtes du Rhône blanc

Vinsobres Cru Diamant noir

La Delphinale CDR

Cuvée Sénéchal

Bílé víno s elegantní aromatickou vůní, které dominují tóny bílých květů, meruňky a broskve. Toto znamenité červené víno obdrželo zlatou medaili na výstavě v Paříži v roce 2014. Vyvážené červené víno, výborný společník především k masitým pokrmům nebo sýrům. Máte-li rádi jemné a strukturované červené víno s vůní ovocného džemu, budete nadšeni.
DETAIL 170 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 254 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 171 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH)

Le Terroir Ventoux

Fleur de Schistes

Tautavel

Kar Magna

Červené víno s plnou chutí švestek a černého rybízu s jemnými tóny lékořice z oblasti Ventoux. Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Vynikající červené vyzrálé víno z oblasti Tautavel, která je spojená s prehistorickou dobou a předkem člověka. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso.
DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 218 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH)

Vieilles Vignes CDR Comte de Lauze

Plan de Dieu CDR villages

Cotes du Roussillon villages Elevation

Croix Milhas Rivesaltes Ambré

Červené víno z vinařství Saint Marc Caromb s vůní zralého černého ovoce a květinovými tóny. Víno fialovo červené barvy Vás okouzlí bohatou vůní červeného ovoce a koření a svou sametovou chutí. Báječné nové víno z vinařství Vignerons Catalans ze starých vinic z oblasti Roussillon. Pět let staré víno z oblasti Roussillon vyniká intenzivní chutí a zajímavou jantarovou barvou.
DETAIL 210 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 259 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 243 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH)

Maury «Cuvée M»

Domaine l’Hermitage de Broche

Vinsobres Cru Emeraude

Château Ponteilla

Vítěz našeho degustačního testu s osobností reprezentující vinice oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce. Toto výrazné červené víno harmonické chuti obdrželo zlatou medaili v Paříži v roce 2008. Červené víno z vinařství Vignerons Catalans obdrželo stříbrnou medaili v Bruselu v roce 2016.
DETAIL 246 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 298 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 192 Kč(cena vč. 21% DPH)

Haute Coutume

Cairanne Côtes du Rhône Villages

Les Seigneurs de Montrevel Gigondas

Seigneur de Montrevel Châteauneuf du Pape

Elegantní červené víno z vinařství Vignerons Catalans, které obdrželo zlatou medaili v roce 2017. Kvalitní červené víno, které získalo úspěch ve francouzském vinařském průvodci Guide Hachette. Červené víno z vinařství Rhône Rive Gauche zaujme svou purpurovou barvou a jemnou ovocnou chutí. Noblesní červené víno Châteauneuf du Pape, jehož výroba má již dlouholetou tradici.
DETAIL 265 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 288 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 484 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 634 Kč(cena vč. 21% DPH)

Terre de Jadis CDR BIO

Vinsobres Cru Therapius

Le Chevrier des Fourques rouge

Les Dictons blanc Ventoux

Originální červené BIO víno s chutí červeného rybízu z oblíbeného vinařství La Vinsobraise. Vrcholné víno z vinařství La Vinsobraise z třicet let starých vinic zrající osm měsíců v dubových sudech. Krásné ovocné víno, které získalo zlatou medaili na mezinárodní soutěži vín v Lyonu v roce 2016 Příjemné bílé víno jasné zlaté barvy se zelenými odstíny ideální k bílému masu a rybám.
DETAIL 191 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 478 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 273 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH)

Paulette rosé

Château Montner Schistes Vieilles Vignes

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux rouge

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux rosé

Krásné a svěží růžové víno z apelace Côtes du Roussillon v elegantní satinované láhvi s trendy etiketou. Krasné a chuťově bohaté červené víno se zlatou medailí ze soutěže vín v Macon v roce 2018. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny a s jemnou vůní lékořice. Příjemné svěží růžové víno z apelace Ventoux s vůní nektarinek a minerálními tóny.
DETAIL 154 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 255 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH)

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux blanc

Le Chêne Noir Cote du Rhône Villages

Les Voconces Cairanne

Racines du Ciel Ventoux

Svěží bílé víno zlatavé barvy se zelenými odstíny vám udělá radost při každé příležitosti Tato vína pocházejí z vinice, která se nachází poblíž města Cairanne, s výhledem na Dentelles de Montmirail a Mont Ventoux.
DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 296 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 230 Kč(cena vč. 21% DPH)