Famille Quiot

Úvodní stránka / Famille Quiot

V r. 1748 koupil Antoine Quiot 8 hektarů vinic v Chateauneuf-du-Pape. V té době již vlastnil půdu na březích řeky Rhony , kde pěstoval obilí, hrozny a další plodiny. V r. 1793 jeho vnuk Jean Baptiste koupil 100 ha pozemek kolem Tour de Lhers, starého chateau, které i s pozemky byla zkonfiskováno aristokratické rodině Rohan-Soubise a znárodněno. Postavil zde dům a oženil se s dcerou bývalého majitele, který zemřel na gilotině během revoluce a stal se starostou Chateauneuf-du-Pape.  Počátkem 19. století se začala vína prodávat, ať již v lahvích, či sudech.
Jean Quiot, Jean Baptistův syn se oženil s dcerou ze staré vinařské rodiny, která vlastnila půdu kolem Vieux Lazaret – staré nemocnice , která se staral o nemocné během velkých epidemií 17. a 18. století. Jean šel v šlépějích svého otce, rovněž se stal starostou v Chateauneuf-du-Pape. V r. 1873 zakoupil blízký les, aby uspokojil rodinnou vášeň pro lov (Les Combes d´Arnevels).
V r. 1875 byly všechny vinice zničeny révokazem. Rodina byla zruinována a živila se těžbou kamene, obchodem s hedvábím a  pěstováním obilovin.
Teprve v roce 1980 se manželé Jérôme a Geneviève Quiot rozhodli znovu začít s prodejem vína v lahvích.

Côtes du Rhône JQ

Ventoux JQ

QEF VDP Famille Quiot

Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní zralých ostružin a chutí hedvábných tříslovin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. Příjemné červené víno pro každodenní konzumaci s aroma červeného ovoce a ostružin.
DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 136 Kč(cena vč. 21% DPH)