Chardonnay

Úvodní stránka / Chardonnay

Chardonnay - také známá jako Weisser Clevner, Morillon, Chaudenay, Beaunois

Tato odrůda, původem z Burgundska, je celosvětově nejpopulárnější bílou odrůdou. Chardonnay je název vesničky poblíž francouzského města Macon. Odrůda zřejmě vznikla samovolným křížením odrůd Rulandské modré (Pinot noir) a Heunisch. V Champagne je bílou složkou pravého šampaňské a v podobě „blancs de blancs" je jeho složkou jedinou. V oblasti Jura se ze Chardonnay vyrábějí sladká žlutá vína, v chladnějším Alsasku je naopak povolena pouze pro výrobu šumivého vína Crémant d'Alsace.

Charakteristika vína:

Vyznačuje se menším hroznem i bobulemi, slabším růstem a tenčím révím, které dobře vyzrává a odolává mrazu. Ze Chardonnay jsou vyráběna  kvalitní vína s obsahem kořenitých a vonných látek. Jsou zlatožluté až světležluté barvy, se zelenou jiskrou, plná a extraktivní. Žádná bílá odrůda není tak vhodná pro barikování jako Chardonnay. Barikovaná vína se lehce poznají podle charakteristické vůně vanilky a příchuti dubu. 

Chardonnay

Crémant Chardonnay

Chardonnay Quatre Saisons

Velmi oblíbené bílé víno světle žluté barvy s vůní citrusových plodů od vinařů z La Vinsobraise. Pro milovníky odrůdy Chardonnay se v podobě tohoto crémantu nabízí krásný zážitek. Báječné bílé víno odrůdy Chardonnay vynikající nejen k plodům moře ,ale taktéž jako aperitiv.
DETAIL 153 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 293 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 152 Kč(cena vč. 21% DPH)