Cave Vieil Armand

Úvodní stránka / Cave Vieil Armand

V roce 1958 se vinaři z kraje Vieil Armand rozhodli dát nový impuls vinařskému odvětví jižního Alsaska, sjednotit své úsilí a vytvořili tak La Cave du Vieil Armand.

Zakladatelé vybrali název "Vieil Armand" podle zeměpisného jména náležícího vrcholu Hartmannswillerkopf. Tato hora, jejíž svahy jsou dnes pokryty vinicemi, byla jedním z největších bitevních polí První světové války (1914-1918). Apelace Vieil Armand se osvojila díky novinářům a francouzským vojákům, kteří nebyli schopni vyslovit jméno Hartmannswillerkopf.

Dnes La Cave du Vieil Armand spojuje více než stovku vinařů, kteří obdělávají přibližně 140 hektarů rozkládajících se kolem vesnic na svazích Vieil-Armand, v kantonech Cernay, Soultz a Guebwiller. Jedná se o nejjižnější vinný sklep Alsaska a unikátního producenta svahů Vieil-Armand. 

Pinot blanc Medaile

Riesling Medaile

Crémant Demi-Sec

Crémant Chardonnay

Jemné bílé Rulandské, které obdrželo zlatou medaili ze soutěže vín v Colmaru roku 2012. Bílé víno světle žluté barvy s vůní po akátech a citrusech oceněné zlatou medailí ze soutěže z Paříže. Cremant z Alsaska polosuchý vám bude úžasným společníkem při vašich oslavách s přáteli. Pro milovníky odrůdy Chardonnay se v podobě tohoto crémantu nabízí krásný zážitek.
DETAIL 194 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 203 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 271 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 293 Kč(cena vč. 21% DPH)