Carignan

Úvodní stránka / Carignan

Carignan původní název Caranyena (také známý jako Mazuelo, Bovale Grande, Cariñena, Samso a Carignane)

Původně španělská odrůda pěstovaná ve velkém i ve Francii a v Kalifornii. Carignan je francouzský název odrůdy rozšířené po Středomoří, nazývané ve Španělsku Cariñena a v Itálii Carignano. Odrůda Carignan je náročná na oslunění, velmi dobře odolává letnímu suchu a dokonce i silnému větru (v Provence Mistral). Z těchto důvodů se Carignan nejčastěji nachází v jižní Francii, zejména v Languedocu a ve vinařských oblastech Aude, Gard a Hérault.

Charakteristika vína:

Poskytuje silná, dobře zbarvená, drsná vína. Často slouží k výrobě růžových vín a používá se téměř vždy do směsí. K charakteristickým rysům vín této odrůdy patří jejich tmavá barva a specifická vůně připomínající inkoust, švestky a pepř. Carignan bývá používán ve směsi s jinými středomořskými odrůdamii jako např. Grenache, Cinsault a Syrah.

Cairanne JQ

Ventoux JQ

Ventoux 1912

Ventoux Sélection

Báječné červené víno světle rubínové barvy s výrazným, ale jemným aroma třešní a malin. Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere. Červené víno rubínové barvy z apelace Côtes du Ventoux je ideální k červeným masům.
DETAIL 278 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 134 Kč(cena vč. 21% DPH)

Saint Marc Ventoux

Dárkové balení Saint Marc Magnum 1,5l

Fleur de Schistes

Kar Magna

Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice. Elegantní červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v dárkovém balení 1,5 litru. Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso.
DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 490 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH)

Maury «Cuvée M»

Domaine l’Hermitage de Broche

Vítěz našeho degustačního testu s osobností reprezentující vinice oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce.
DETAIL 246 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH)