Carignan

Úvodní stránka / Carignan

Carignan původní název Caranyena (také známý jako Mazuelo, Bovale Grande, Cariñena, Samso a Carignane)

Původně španělská odrůda pěstovaná ve velkém i ve Francii a v Kalifornii. Carignan je francouzský název odrůdy rozšířené po Středomoří, nazývané ve Španělsku Cariñena a v Itálii Carignano. Odrůda Carignan je náročná na oslunění, velmi dobře odolává letnímu suchu a dokonce i silnému větru (v Provence Mistral). Z těchto důvodů se Carignan nejčastěji nachází v jižní Francii, zejména v Languedocu a ve vinařských oblastech Aude, Gard a Hérault.

Charakteristika vína:

Poskytuje silná, dobře zbarvená, drsná vína. Často slouží k výrobě růžových vín a používá se téměř vždy do směsí. K charakteristickým rysům vín této odrůdy patří jejich tmavá barva a specifická vůně připomínající inkoust, švestky a pepř. Carignan bývá používán ve směsi s jinými středomořskými odrůdamii jako např. Grenache, Cinsault a Syrah.

Ventoux JQ

Ventoux 1912

Ventoux Sélection

Saint Marc Ventoux

Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere. Červené víno rubínové barvy z apelace Côtes du Ventoux je ideální k červeným masům. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice.
DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 134 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH)

Dárkové balení Saint Marc Magnum 1,5l

Fleur de Schistes

Kar Magna

Cuvée Plaisir CDR Bio

Elegantní červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v dárkovém balení 1,5 litru. Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso. Nové BIO víno z malého vinařství Julien de l'Embisque s chutí červených bobulí.
DETAIL 490 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 252 Kč(cena vč. 21% DPH)

Maury «Cuvée M»

Domaine l’Hermitage de Broche

Haute Coutume

Cuvée Prestige CDR Village

Vítěz našeho degustačního testu s osobností reprezentující vinice oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce. Elegantní červené víno z vinařství Vignerons Catalans, které obdrželo zlatou medaili v roce 2017. Červené víno ověnčené mnoha zlatými medailemi a hvězdou od vinařského průvodce Le Guide Hachette.
DETAIL 246 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 265 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 284 Kč(cena vč. 21% DPH)

Cairanne Côtes du Rhône Villages

Kvalitní červené víno, které získalo úspěch ve francouzském vinařském průvodci Guide Hachette.
DETAIL 288 Kč(cena vč. 21% DPH)