Carignan

Úvodní stránka / Carignan

Carignan původní název Caranyena (také známý jako Mazuelo, Bovale Grande, Cariñena, Samso a Carignane)

Původně španělská odrůda pěstovaná ve velkém i ve Francii a v Kalifornii. Carignan je francouzský název odrůdy rozšířené po Středomoří, nazývané ve Španělsku Cariñena a v Itálii Carignano. Odrůda Carignan je náročná na oslunění, velmi dobře odolává letnímu suchu a dokonce i silnému větru (v Provence Mistral). Z těchto důvodů se Carignan nejčastěji nachází v jižní Francii, zejména v Languedocu a ve vinařských oblastech Aude, Gard a Hérault.

Charakteristika vína:

Poskytuje silná, dobře zbarvená, drsná vína. Často slouží k výrobě růžových vín a používá se téměř vždy do směsí. K charakteristickým rysům vín této odrůdy patří jejich tmavá barva a specifická vůně připomínající inkoust, švestky a pepř. Carignan bývá používán ve směsi s jinými středomořskými odrůdamii jako např. Grenache, Cinsault a Syrah.

Ventoux JQ

Ventoux 1912

Saint Marc Ventoux

Saint Marc Ventoux Magnum 1,5 l

Červené víno z vinařství Famille Quiot s vůní kandovaných třešní a s hedvábnými tříslovinami. Toto červené víno temné rubínové barvy je novinkou od vinařů z Vignerons de Caractere. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny s jemným odstínem lékořice. Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny v provedení Magnum 1,5 litru.
DETAIL 189 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 163 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 197 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 531 Kč(cena vč. 21% DPH)

Fleur de Schistes

Kar Magna

Maury «Cuvée M»

Domaine l’Hermitage de Broche

Báječné červené víno zrající po dobu několika měsíců s příjemnou vůní po ovoci a fialkách. Toto báječné červené víno můžete popíjet k sýrům, ale výborně doplní i různá jídla z čočky či jehněčí maso. Vítěz našeho degustačního testu s osobností reprezentující vinice oblasti Roussillon. Znamenité červené víno z apelace Minervois se sametovou chutí a vůní lesního ovoce.
DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 240 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 246 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 186 Kč(cena vč. 21% DPH)

Haute Coutume

Cairanne Côtes du Rhône Villages

Terre de Jadis CDR BIO

Château Montner Schistes Vieilles Vignes

Elegantní červené víno z vinařství Vignerons Catalans, které obdrželo zlatou medaili v roce 2017. Kvalitní červené víno, které získalo úspěch ve francouzském vinařském průvodci Guide Hachette. Originální červené BIO víno s chutí červeného rybízu z oblíbeného vinařství La Vinsobraise. Krasné a chuťově bohaté červené víno se zlatou medailí ze soutěže vín v Macon v roce 2018.
DETAIL 265 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 288 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 191 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 255 Kč(cena vč. 21% DPH)

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux rouge

Le Chêne Noir Cote du Rhône Villages

Les Voconces Cairanne

Racines du Ciel Ventoux

Vynikající červené víno rubínové barvy s purpurovými odstíny a s jemnou vůní lékořice. Tato vína pocházejí z vinice, která se nachází poblíž města Cairanne, s výhledem na Dentelles de Montmirail a Mont Ventoux.
DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 296 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 230 Kč(cena vč. 21% DPH)