Cabernet-Sauvignon

Úvodní stránka / Cabernet-Sauvignon

Cabernet Sauvignon

Jedná se o tradiční moštovou odrůdu révy vinné. Spolu s odrůdami Syrah, Pinot Noir a Merlot se Cabernet Sauvignon řadí mezi čtyři celosvětově nejoblíbenější červená vína. Pochází z francouzského regionu Bordeaux, kde pravděpodobně vznikla spontánním křížením odrůd Cabernet Franc a Sauvignon Blanc a odkud se rozšířila přes Evropu do nových vinařských oblastí jako Kalifornie, Austrálii nebo Chile. 

Charakteristika vína: 

Cabernet Sauvignon má vykrajované listy a hrozen s malými modro-černými bobulemi s pevnou slupkou. Hrozny zrají pozdě a proto lze odrůdu vysazovat jen do velmi teplých poloh a do záhřevných, např. štěrkovitých, půd. Vína této odrůdy mají tmavě granátovou barvu s modravým zábleskem. Typickou vůni černého rybízu doprovází v závislosti na zralosti hroznů a vína i vůně třešní, ostružin, tabáku či cedrového dřeva. Víno bývá mohutné s dlouhotrvajícím dojmem, mladá vína mívají agresivní tříslovitost.

 

Cabernet-Sauvignon

Symphonie des cinq sens

Capricios 2017

Odrůdové víno s typickou jemnou chutí zralých třešní a kávy nesoucí temnou rubínovou barvu. Vrcholné víno "Symfonie pěti smyslů" z vinařství Domaine de la Barthe krásné hluboké barvy. Chlazený madý Cabernet-Sauvignon ročník 2017 vám udělá radost při každé zahradní slavnosti.
DETAIL 236 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 358 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 224 Kč(cena vč. 21% DPH)