Bílá vína

Úvodní stránka / Bílá vína

Hlavními bílými odrůdami jižní Francie jsou bílý Grenache, bílý Roussanne, Clairette, Bourboulenc a Viognier. Alsasko je to prakticky jediná francouzská vinařská oblast, která svou pověst vybudovala na bílých odrůdových vínech, jako je Muškát, Ryzlink nebo Pinot Blanc.

Riesling Medaile 2015

Chardonnay

IGP Vaucluse blanc

Pinot blanc Tradition

Bílé víno s vůní po akátech a citrusech oceněné zlatou medailí ze soutěže v Paříži v roce 2016. Velmi oblíbené bílé víno světle žluté barvy s vůní citrusových plodů od vinařů z La Vinsobraise. Příjemné bílé víno pro každodenní konzumaci s aromatickou chutí bílého sušeného ovoce. Krásné svěží Rulandské bílé, které vás potěší společně s plody moře nebo pokrmy s bílým masem.
DETAIL 271 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 153 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 132 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 232 Kč(cena vč. 21% DPH)

Crémant Brut

Côtes du Rhône blanc

Chardonnay Quatre Saisons

Tresor de Montrevel Muscat Blanc Beaumes de Venise

Tento suchý crémant vás jistě zaujme svojí intenzivní a delikátní kombinací vůní ovoce a květin. Bílé víno s elegantní aromatickou vůní, které dominují tóny bílých květů, meruňky a broskve. Báječné bílé víno odrůdy Chardonnay vynikající nejen k plodům moře ,ale taktéž jako aperitiv. Slavný Muscat z Beaumes de Venise, který se pěstuje na jižním svahu masivu Dentelles de Montmirail.
DETAIL 299 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 170 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 152 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 384 Kč(cena vč. 21% DPH)

Croix Milhas Rivesaltes Ambré

Riesling Tradition Alsace

Les Dictons blanc Ventoux

Cuvée 1964 Sauvignon

Pět let staré víno z oblasti Roussillon vyniká intenzivní chutí a zajímavou jantarovou barvou. Bílé suché víno z nejjižnější vinice Alsaska s vůní bílých květů a citrusů, bohaté a čerstvé v chuti. Příjemné bílé víno jasné zlaté barvy se zelenými odstíny ideální k bílému masu a rybám. Bílé víno pocházející z těch nejlepších hroznů vinic v oblasti Languedoc s nazelenalou barvou.
DETAIL 208 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 255 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 140 Kč(cena vč. 21% DPH)

Mas Saint Pierre Muscat Moeleux

Mas Saint Pierre Viognier

BIB 1,5 L Saint Marc Ventoux blanc

Polosuché jemné bílé víno z oblasti Roussilonu, výborně se hodící k exotickým jídlům a kozímu sýru. Francouzská bílá odrůda Viognier se bude výborně párovat s risottem , chřestem, sushi a mušlemi. Svěží bílé víno zlatavé barvy se zelenými odstíny vám udělá radost při každé příležitosti
DETAIL 172 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 162 Kč(cena vč. 21% DPH) DETAIL 332 Kč(cena vč. 21% DPH)